УДК 621.83:621.9.06
     Пастернак С. І., Іщенко М. В., Рябека І. О. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна)

Дослідження кінематики формоутворення зубчастих коліс методом контурної обробки. — 2008. — № 2(20). — С. 71—76.
     Для процесу контурної обробки зубчатих коліс ексцентрично розташованою дисковою фрезою теоретично встановлено характер залежності форми одержаних профілів зубів від параметрів установки фрези і її геометричних розмірів. На базі зубофрезерного верстата мод. 5В312 з використовуванням фрезерної оправки із зміщеним центром осі обертання фрези експериментально доведено можливість використовування такої схеми для чорнової обробки евольвентніх зубчатих коліс.
     Іл. 4. Бібліогр.: 7 назв.