УДК 621.762:621.315.5
Кохановський В. О. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна) Визначальні фактори зносостійкості контактів електромеханічних комутаційних апаратів. — 2014. — № 4(46). — С. 71– 78.

У статті узагальнено та систематизовано фактори, які впливають на зносостійкість і функціональність контактів комутаційних апаратів. Для цього було проаналізовано види зносу, яким піддається електричний апарат під час експлуатації та визначено властивості контактного матеріалу — механічні, фізичні, хімічні, структурні, які зменшують переважаючий вид зносу залежно від режимів роботи і умов експлуатації апарату. Також наведено перелік параметрів комутуючого кола і пристроїв електричних апаратів, які впливають на процеси зношення матеріалу контактів та загальні положення щодо вибору типу матеріалу, якими необхідно керуватися при розробці контактної системи для електромеханічних комутаційних апаратів.
Ключові слова: електричні контакти, комутаційні апарати, зносостійкість, контактні матеріали, експлуатаційні характеристики, властивості матеріалів.
Табл. 1. Бібл. : 10 назв.