УДК 621.822.1:621.7.09
Гавриш А. П., Роїк Т. А., Киричок П. О., Віцюк Ю. Ю. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна) Вплив технологічних факторів оброблення на продуктивність прецизійної машинної доводки поверхонь тертя деталей зі зносостійких композитів для поліграфічних машин. — 2014. — № 3(45). — С. 52–67.

У статті наведено результати експериментального дослідження продуктивності, ефективної потужності і розмірної стійкості притирів при реалізації технологічних процесів прецизійної машинної доводки плоских поверхонь деталей тертя з нових композиційних матеріалів на основі відходів інструментальних сталей, алюмінію, міді та нікелю для поліграфічних машин. Встановлено залежності продуктивності машинної доводки, ефективної потужності і розмірної стійкості доводочних дисків від режимів різання, матеріалу притиру, типу абразивного інструменту, зернистості мікропорошків, а також складу мастильно-охолоджувальної рідини. Розроблено технологічні рекомендації і регламенти для виробництва.
Ключові слова: нові композиційні матеріали, деталі тертя, прецизійна машинна доводка, притири, дрібнозернисті абразивні порошки, режими різання, продуктивність обробки, ефективна потужність, розмірна стійкість.