УДК 655.1
Лотоцька О. І. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна) Узагальнена класифікація пристроїв та інструменту для виконання вібраційного обкатування на деталях поліграфічного обладнання. — 2014. – № 2(44). — С. 112–123.
Проведено патентний пошук за класом В24В 39/00 — верстати або пристрої для обкатування з метою зміцнення поверхневого шару, допоміжні пристрої для них. Зроблений патентний пошук показав, що за цією тематикою є понад 1300 патентів, що підтверджує актуальність, а також зацікавленість ряду фірм проблемою забезпечення довговічності та зносостійкості відповідальних деталей машин методами зміцнення поверхневого шару. На основі аналізу розроблено загальну класифікацію, яка дозволяє здійснювати вибір пристроїв і деформуючого елемента залежно від ряду ознак.
Ключові слова: вібраційне обкатування, деформувальний інструмент, пристрій, деформувальний елемент, ролик.
Іл. 5. Табл. 1. Бібл. : 14 назв.