Технологія та обладнання для очищення друкарських форм.

УДК 621.375.826:621
Котляров В. П., Ткачук М. Г. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна) Технологія та обладнання для очищення друкарських форм. — 2013. — № 4(42). — С. 73–88.

У статті досліджена можливість використання відомих методів поверхневого очищення виробів від бруду, оксидів, плівок в операціях видалення залишків фарби на органічній і мінеральній основі з робочих поверхонь друкарських форм, виготовлених з різних матеріалів. Встановлено, що найбільш відповідним методом є очищення поверхні променем лазера. Проте, необхідність збереження вихідної тонкої структури рельєфу поверхні форми і різноманітність матеріалів для її виготовлення (метали, пластмаси, гума, а також багатошарові системи) ускладнюють технологічне забезпечення операцій очищення. Всупереч відомій мотивації їх побудови в статті пропонується інший підхід до вибору типу лазера (за довжиною хвилі і режиму генерації) залежно від поєднання складу бруду і матеріалу форми для забезпечення об’ємного характеру нагрівання шару, що видаляється, незалежно від вибраного механізму його руйнування.
Розроблені операції технологічно забезпечені. Запропонований алгоритм вибору технологічного регламенту операції, склад і комплектація устаткування, а також матеріальний план модернізації стандартних комплектуючих лазерної установки, призначеної для виконання широкого класу операцій.
Ключові слова: друкарська форма, залишки фарби, лазерне очищення, регламент операції, сканер променя, лазерний затвор.
Іл. 9. Бібл. : 9 назв.