УДК 655.3.022.1
Шевчук А. В., Киричок Т. Ю., Нестеренко В. М. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна), Талімонов О. Ю. (Банкнотно-монетний двір Національного банку України (Київ, Україна), Маслюк В. О. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна)
Дослідження друкарсько-технічних характеристик банкнотного паперу на безформальдегідній основі. — 2013. — № 3(41). — С. 4–11.

Дана тема є надзвичайно актуальною, так як папір є одним з основних витратних матеріалів для друку продукції. Характеристики банкнотного паперу повинні забезпечити стабільність відтворення друкованого зображення. В той же час потрібно зменшити вартість його виготовлення за умови збереження друкарсько-технічних показників на відповідному рівні, котрі забезпечать якість банкнот.
На сьогоднішній день для друку банкнот використовується папір на меламінформальдегідній основі, проте його виготовлення є дорожчим, а випари формальдегіду є небезпечними для здоров’я обслуговуючого персоналу. Дослідження безформальдегідних зразків паперу також пов’язане зі змінами в світових тенденціях стосовно використання безформальдегідних проклейок.
Задачі дослідження: аналіз та порівняння друкарсько-технічних характеристик банкнотного паперу на безформальдегідній основі та паперу на меламінформальдегідній основі.
Наукова новизна дослідження полягає в визначенні відмінності між лінійною деформацією паперів з безформальдегідною проклейкою і тиражним папером (з меламін-формальдегідною проклейкою).
Ключові слова: банкноти, банкнотний папір, лінійна деформація, меламіноформальдегідний папір, безформальдегідний папір, оптична щільність, проклейка, меламін, формальдегід, поліамідепіхлоргідрин.
Мова статті (англ.).
Іл. 1. Табл. 5. Бібл. : 6 назв.