Вход на сайт

Дослідження друкарсько-технічних характеристик банкнотного паперу на безформальдегідній основі

УДК 655.3.022.1
Шевчук А. В., Киричок Т. Ю., Нестеренко В. М. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна), Талімонов О. Ю. (Банкнотно-монетний двір Національного банку України (Київ, Україна), Маслюк В. О. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (Київ, Україна)
Дослідження друкарсько-технічних характеристик банкнотного паперу на безформальдегідній основі. — 2013. — № 3(41). — С. 4–11.
 
Дана тема є надзвичайно актуальною, так як папір є одним з основних витратних матеріалів для друку продукції. Характеристики банкнотного паперу повинні забезпечити стабільність відтворення друкованого зображення. В той же час потрібно зменшити вартість його виготовлення за умови збереження друкарсько-технічних показників на відповідному рівні, котрі забезпечать якість банкнот.
На сьогоднішній день для друку банкнот використовується папір на меламінформальдегідній основі, проте його виготовлення є дорожчим, а випари формальдегіду є небезпечними для здоров’я обслуговуючого персоналу. Дослідження безформальдегідних зразків паперу також пов’язане зі змінами в світових тенденціях стосовно використання безформальдегідних проклейок.
Задачі дослідження: аналіз та порівняння друкарсько-технічних характеристик банкнотного паперу на безформальдегідній основі та паперу на меламінформальдегідній основі.
Наукова новизна дослідження полягає в визначенні відмінності між лінійною деформацією паперів з безформальдегідною проклейкою і тиражним папером (з меламін-формальдегідною проклейкою).
Ключові слова: банкноти, банкнотний папір, лінійна деформація, меламіноформальдегідний папір, безформальдегідний папір, оптична щільність, проклейка, меламін, формальдегід, поліамідепіхлоргідрин.
Мова статті (англ.).
Іл. 1. Табл. 5. Бібл. : 6 назв.
 
PDF